Tabăra din Pridvorul satului ediția a II-a

Activități August 29, 2016

Sub titlul „Hramul copiilor” s-a desfășurat anul acesta Tabăra pentru copii și tineri din curtea Bisericii Ruginoasa.

Împreună cu grupul tinerilor ortodocși din Ruginoasa, am organizat în ziua de 16 august 2016, Sfinții Martiri Brâncoveni, o zi dedicată copiilor și tinerilor.

În curtea bisericii parohiale, de dimineața și până seara, copiii și tinerii cu vârste cuprinse între 7 și 17 ani, au avut un program cu jocuri și activități recreative, de cunoaștere și încredere, de stimulare a creativității, de dezvoltare a abilităților practice, spiritualitate creștină și rugăciune.

Seara târziu, părinții, rudele și prietenii, au urmărit un spectacol creat special de cei mici. La final, în aplauzele tuturor, au fost înălțate lampioane.

Citește alte articole despre: tabără